14.09.2018

14.09.2018

14 Eylül 2018 0 Yazar: emrebalasar

18 yaşına girdik ee sonra?

18 yaşını bekleyiş

Orta okul sondan itibaren hep 18 yaş hayallerim vardı, bir çok kişininde doğal olarak olmuştur zaten. Kendi resmî işlerimi kendim yapacağım, ehliyet alacağım gibi bu böyle gider, senelerce bu gibi isteklerin hayali kurulur. 

18 yaşına girdik ne oldu hayallere?

Hayalini kurduğumuz bütün isteklerimiz uçup gitmiş ve hayallerimize dair heyecanımız yok olmuş oluyor. Türkiye gibi çok fazla sıkıntıları olan bir ülkede bunların olması çok fazla şaşırtıcı değil aslında, bizleri üzende bu oluyor.

Bunları yapamadık ama…

Şuan olsun hayallerimi gerçekleştirememek beni çok kırmıyor ama bir çok yakın arkadaşlarım bunları düşünerek gereğinden fazla kafasına takıyor. Bunun sebebi ise “Şimdi yapamıyorum daha sonrada yapacak heyecanım kalmaz zaten.” olarak göstermelidir ki bu yanlıştır, eğer hayalini kurduğunuz yaşamın/nesnenin heyecanını zamanla kaybediyorsanız o sizin hayaliniz değildir.

Tonla sorumluluk

İşinize gelen şeyleri yazıp sizi mutlu etmekten ise ne yaşayacağınızı yazıp ne gibi şeylere hazırlı olmanızı yazmak beni daha çok rahatlatıyor. Sırtınıza büyük sorumluluklar yüklendiğini bilmelisiniz.