19 Mayıs 2019

Home / 19 Mayıs 2019

19 Mayıs 2019

19 Mayıs 2019 | Diğer | 1 Yorum

Atatürk

Paylaşın Atatürk’ün fotoğraflarını paylaşın sözleri, ya fikirleri?

Gençler genç mi?

Gençlerin dışı genç gençte içleri genç mi ? DEĞİL

Gelecek kaygıları, aile içi problemler, ekonomik sıkıntılar. Şimdi biz kendimize nasıl genç diyelim ?

Çok enteresandır her şeyi gençlere yıkmayı bilen bir kesim var ben bu kesimi hayranlıkla izliyorum. Bu böyle olmuş hep gençler şu şöyle olmuş hep gençler ülkede ekonomik sıkıntı oluyor yine gençler. Teknoloji gelişiyor ve yayılıyor gavurlar yapıyor, teknolojiyi kullanıyoruz gençler yine telefonun başında bilgisayarın başında :D? Teyzecim/amcacım bizi bir salda kullanalım değil mi ?

Yapılan başarıyla çok güzel gurur duyuyoruz ama, dibimizdeki gençlerin kalbini kırıyoruz, evet bizimde kalbimiz ve duygularımız var!

İlkokulda aşıladığınız gelecek kaygısıyla robota çevirdiniz bizi
Şimdi hangi fikre yön verelim?

Spor Yeni Nesil Savaş Oyunları mı?

Spor derken futbolu kastediyorum burada, daha sonra linç yemeyelim.

Hiçbir futbol takımının holiganlarını anlamıyorum kendi takımlarını destekleyici ama karşı takımları ezici bir video çekerler ve bundan haz alırlar ama kendi takımlarına karşı çekilen karşı takımın holiganlarının çektiği videoları görünce bas bas bağırırlar futbol bu değil, futbol barışçıl olmalı vs kardeş boş yapma ***.

Diğer spor dallarının görmezden gelinmesi kanıma dokunuyor biraz empati kurunca gerçekten üzülüyorum, düşünsenize siz çalışıp çok iyi bir derece elde edip ülkenizi temsil ediyorsunuz ama haberi 2 gün yapılıyor, ya 2 gün sonra? UNUTUYORUZ.

Bu aşağıda gördüğünüz haberi ve haberin videosunu kesinlikle izlemiş olmalısınız. Ben diğer herkesin gurur duyduğu bu haberi ve yapılan hareketi iğrenerek izledim. Sporların barış ve sevgi çerçevesinde yapılmasını istiyoruz Atatürk’ün sporla ilgili söylediği sözleri paylaşıyoruz ama bu gibi ahlaksız davranışlarda gurur duyuyoruz.


Spor, yalnız beden kabiliyetinin bir üstünlüğü sayılmaz. İdrak ve ahlak da bu işe yardım eder. Zeka ve kavrayışı kısa olan kuvvetliler, zeka kavrayışı yerinde olan daha az kuvvetlilerle başa çıkamazlar. Ben sporcunun zeki, çevik ve aynı zamanda ahlaklısını severim.

Mustafa Kemal Atatürk

Kesinlikle inanıyorum ki Atatürk’ün istediği spor bu türlerde değil,

Atatürk’ü Anmak

Atatürk’ü anarken sözlerini paylaşıyoruz fotoğraflarını paylaşıyoruz ama fikirlerini bir türlü uygulayıp Atatürk’ün bizden istediği çalışmayı ve azmi başaramıyoruz.

Biz genciz sıkıntılarımız var tamam ama Atatürk’ün bulunduğu dönemde hiç sıkıntı yok mu? Atatürk’ün çektiği sıkıntıları görmezden gelip sadece başarılarına odaklanmamız demek Atatürk’ün hayatını toz pembe olarak görmek demektir.

About Author

1 Comment
  1. HER ZAMANKİ

    Harikasın kardeşim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir