Başarısızların arasında Yazılım Mühendisi nasıl olunur?

Başarısızların arasında Yazılım Mühendisi nasıl olunur?

24 Temmuz 2018 0 Yazar: emrebalasar

Hayatında birazda olsa başarısı olmayan insanların Yazılımcı olmak isteyenlere nasıl baktığını ve nasıl davrandıklarına deyineceğiz.

Her yer yazılım mühendisi zaten?

Şimdiye kadar en çok duyduğum cümle bu. Ben yazılımla uğraşmak istiyorum derim ama onlar bu cümleyi sarf eder. Peki neden?

Yazılımcı olmayı kendince sınırlandırmaları olarak görüyorum, oyun yazmanın yada yapay zeka yazmanın ne anlama geldiklerini bilmedikleri için kendi kafalarında sınırlandırıp yazılım mühendisleri fazla diyerek, yazılım mühendisi olmak isteyenleri uçurumun eşiğine bırakıyorlar.

 

Peki Gerçekten Her yer Yazılım Mühendisi mi kaynıyor?

Öylede denebilir, ama yazılımcıların fazla olması yetmiyor. Çünkü her alana giren yazılıma karşı bu sayılar yeterli olmuyor. Oyun,yapay zeka,tasarım sektörlerini ele aldığımız zaman beni anlarsınız umarım.

 

Gif

İyide senin derslerin kötü ? Nasıl yazılımcı olacaksın ?

Geldik dünyanın en aptal insanına (Şimdiden kusura bakmayın.). Küçüklüğümden başlayan yazılım merakıma 1-2 ders’de kötüyüm diye bırakacak değilim! bu insanların en büyük yanılgısı senin matematiğin,tarihin kötü üniversiteye nasıl gidip yazılım okuyacaksın? Yazılım firmaları sizin diploma gibi belgelerinizle ilgilenmez sizin yeteneklerinizi ve becerilerinizi göz önüne alırlar. Google,facebook gibi büyük firmalar bunu yapıyorlar, eğitim durumunuz ne olursa olsun eğer yetenekliyseniz sizi işe alıyorlar.

Son söz..

 

Merak duygusunun zorunlu eğitimden sağ çıkması mucize.