E-Posta İşlemlerini Yapmak ve Hazır Web Sitelerini Kullanmak

E-Posta İşlemlerini Yapmak ve Hazır Web Sitelerini Kullanmak

28 Şubat 2019 2 Yazar: emrebalasar

Form Kullanarak E-posta Göndermek internet sitenizde hazırlayacağınız basit bir iletişim sayfasından kullanıcıların size zahmetsizce posta göndermesini sağlamak için form yapılarını kullanmalısınız. Gönderen (From) bilgileri, konu (subject) ve mesaj (body) bilgileri ziyaretçi tarafından form içerisine girilerek mail gönderilmesi sağlanabilir. iletişim formu oluşturmak için;  Önceki konuda hazırladığımız iletisim.php sayfasını açıp istediğiniz şekilde formunuzu editör program ya da html etiketlerini yazarak oluşturunuz. Formun tasarımı ve formdan hangi bilgileri göndereceğinizi sitenize göre tasarlayınız. Formumuz post metodunu kullanarak iletisim.php sayfasına gerekli değişkenleri yollayacaktır.

 Ziyaretçi ismi, E-posta adresi, konu ve mesaj bilgilerini mail olarak göndermek için form elemanlarını hazırlayınız. Form elemanlarının name özelliklerinde Türkçe karakter olmamasına dikkat ediniz. Form elemanlarındaki değerler name özelliğine göre gönderilecektir.
 Formdan gelen verileri işlemek ve posta olarak göndermek için PHP kod bölümüne bakın Böylece formdan alınan bilgiler SMTP ile gönderilmiş olacaktır.