Web Tasarıma Başlamak İsteyenler İçin Tavsiyeler

Web Tasarıma Başlamak İsteyenler İçin Tavsiyeler

11 Eylül 2019 3 Yazar: emrebalasar

Kendi deneyimlerime dayanarak Web Tasarıma Başlamak İsteyenler İçin Tavsiyeler vereceğim, umarım yararlı olur.

Motivasyon

Sadece Web Tasarım için değil elbet ama benim için en büyük unsurlardan bir tanesi motivasyondur, bahsettiğim motivasyon bir başkasının sizi gaza getirmesi değil bu şekilde olan motivasyon en fazla 2 hafta gider bu 2 hafta içerisinde yaptım, ettim, yapıyorum dersiniz ama daha sonra başladığınız yere tekrar dönersiniz çünkü bu devamlı motivasyon değildir.

Devamlı Motivasyonu nasıl elde edeceğiz derseniz sizin için şöyle bir liste yaptım.

  • Yeni taglar, yeni kodlar öğrenmek.
  • Projelere katılamak, projeler oluşturmak.
  • Başkalarına bildiğimizi öğretmek. ( Benim yaptığım gibi)

Yeni taglar Yeni Kodlar…

Bunu yapmanın en kolay yolu w3schools‘da yapacağımız işlemdir w3schools’da yapmamızın sebebi, dünyanın en büyük web geliştirici sitesi olmasıdır. Şimdi gelelim nasıl yapacağımıza.

Öncelikle Google’a site:w3schools.com yazarak başlayalım, daha sonra; Araçlar> Herhangi bir zaman> Son 1 ay yada Son 1 yıl < bu size bağlı >.

Projelere katılmak Projeler oluşturmak…

Eğer lise’de web tasarım dalını seçtiyseniz şanslısınız çünkü bunu sınıfınızda arkadaşlarınızla yapabilirsiniz. Lise’de değilse ve bunu hobi olarak yapmak istiyorsanız Slack grupları ve Linkedin geliştirici gruplarına katılabilirsiniz. Nasıl projeler oluşturacağınız da size kalmış.

Slack Logo

Başkalarına bildiğimizi öğretmek

Bunun en kolay yolu web sitenizi açarak benim yaptığım gibi blog yazmanızdır, yada video çekebilirsiniz, forumlarda insanlara yardım edip sizin yardım ettiğinizi belirtmelerini istemenizdir. Bu tavsiye sizin gelişiminiz içinde çok büyük bir etkendir.

Yenilikçi Olmak

En iyi vereceğim tavsiye Web tasarımda yenilikçi olmanız sizlere çok fazla artı sağlar eğer olmazsanız da 2019 yılında flash ile websitesi yapanlardan farkınız kalmaz.

Yenilikçi olmanızdan kast ettiğim yeni teknolojiler, yeni taglar, apiler elbette. Örnek: bootstrap, Vuejs Google Maps Api

Vuejs Logo